Przejdź do treści strony

Dzieci ze Żłobka Miejskiego w Olsztynku poznają pracę ratownika medycznego

Dzieci każdego dnia poznają coraz dokładniej zasady funkcjonowania otaczającego je świata. Jest to najlepszy okres, by nauczyć je prawidłowych odruchów, które wraz z wiekiem ułatwią im radzenie sobie w różnych sytuacjach.

Dnia 19 maja 2023 r. grupa starszaków wraz ze swoimi opiekunkami wybrała się do Gminnego Centrum Zdrowia w Olsztynku. Celem wizyty było przybliżenie dzieciom pracy zespołu ratowniczego. Dzięki uprzejmości pracowników dzieci miały możliwość zapoznania się z wyposażeniem karetki oraz sprzętem medycznym ratującym życie.

Przy pomocy stetoskopu dzieci słuchały bicia swojego serca i wchodziły do karetki, aby obejrzeć ją od środka. Zapoznały się z wyglądem pulsoksymetru i innych urządzeń medycznych. Za udział w zajęciach wszystkie dzieci otrzymały naklejki dzielnego pacjenta. Na koniec panowie ratownicy włączyli sygnały dźwiękowe, co bardzo się wszystkim spodobało.

Po powrocie do żłobka dzieci malowały farbami karetkę pogotowia. To było niesamowite urozmaicenie zajęć oraz atrakcja dla naszych dzieci, którą zapamiętają na bardzo długo. Bardzo serdecznie dziękujemy za spotkanie, które było dla nas bardzo ważne i pouczające.

 

Opiekunki Żłobka Miejskiego w Olsztynku

Daria Filipek

Jolanta Budzich

Monika Studniarek