Przejdź do treści strony

„Bezpieczne Ferie 2023” nad jeziorem Jemiołowskim

Zbliżają się ferie więc jak co roku odbyła się akcja edukacyjna „Bezpieczne Ferie” mająca na celu propagowanie bezpiecznych zachowań na i w okolicach zamarzniętych akwenów wodnych. Blisko 380 uczniów ze szkół z gmin Olsztynek, Gietrzwałd i Stawiguda z zainteresowaniem przyglądało się pokazom policji, straży pożarnej i ratownictwa medycznego z udziałem łodzi ratunkowej i płetwonurków. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Nadleśnictwa Olsztynek z materiałami o ekologii i bezpieczeństwie w lesie. Mimo tego, że ostatnio kapryśna pogoda dziś dopisała, chłód dawał się we znaki. Na szczęście można było się ogrzać przy ognisku, wypić ciepłą herbatę oraz zjeść kiełbaskę.

Organizatorami festynu był: Powiat Olsztyński, Gmina Olsztynek, Komenda Miejska Policji w Olsztynie, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie, Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Olsztynie, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie, Nadleśnictwa Olsztynek, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie oraz Gminne Centrum Zdrowia w Olsztynku.

Partnerami wspierającymi akcję były: Wytwórnia Octu i Musztardy Octim Sp. z o.o. z Olsztynka, Zakłady Tymbark SA oddział Olsztynek oraz Warmia – Zakłady Mięsne w Biskupcu.