Przejdź do treści strony

Spotkanie założycielskie spółki SIM Warmia i Mazury Sp. z o.o

Wczoraj, 12 kwietnia, Burmistrz Olsztynka Mirosław Stegienko wraz z Zastępcą Anną Luśnią byli gospodarzami spotkania miast i gmin założycielskich spółki SIM Warmia i Mazury Sp. z o.o., które odbyło się w zabytkowej wieży ciśnień w Olsztynku. Wśród gości – przyszłych wspólników spółki byli wójtowie i burmistrzowie gmin: miasto Braniewo, gmina Lubawa, Pieniężno, Pasłęk, Nowe Miasto Lubawskie, Bisztynek, Iława, Biała Piska, gmina Szczytno, gmina Elbląg, miasto Działdowo, Nowy Dwór Gdański, Markusy, Gronowo Elbląskie, Orzysz oraz Milejewo. Wśród gości obecni byli także pan Piotr Opaczewski – Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski oraz pan Arkadiusz Urban – Prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości.

Działalność przyszłej spółki ma polegać na budowie mieszkań czynszowych z opcją ich wykupu na własność (dla chętnych). W tym celu każda z gmin – wspólników otrzymała już od Ministra Rozwoju i Technologii kwotę 3 mln zł jako wkład pieniężny do tworzonej spółki. Jednym z jej udziałowców będzie również Skarb Państwa reprezentowany przez Krajowy Zasób Nieruchomości, który do spółki wniesie wkład niepieniężny w postaci działki położonej w Olsztynku przy ul. Jagiełły.

Na wczorajszym zebraniu uczestnicy dyskutowali nad treścią umowy powołującej do istnienia spółkę, jej władzami oraz siedzibą. W wyniku głosowania na siedzibę spółki wybrany został Olsztynek. Jesteśmy przekonani, że to wspólne przedsięwzięcie zwiększy dostępność mieszkań w naszej gminie.

 


Spotkanie założycielskie