Przejdź do treści strony

Rozpoczęcie roku szkolnego w placówkach szkolnych w Gminie Olsztynek

Tegoroczna inauguracja roku szkolnego w Gminie Olsztynek odbyła się 3 września - wakacje zostały nie co wydłużone. Jest to kolejny rok szkolny po reformie edukacji gdzie nie było naboru do pierwszych klas gimnazjów a 3 klasy są ostatnimi tego rodzaju szkół.

Do placówek na rozpoczęcie roku szkolnego przybyli przedstawiciele władz samorządowych Olsztynka.

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich w Olsztynku uczestniczyła delegacja złożona z Burmistrza Olsztynka Artura Wrochny, Przewodniczącej Komisji Spraw Społecznych Alicji Woźnickiej oraz Dyrektora Zespołu Administracji Szkół i Przedszkoli Mirosława Obrębskiego.

W Szkole Podstawowej nr 2 im. rotmistrza Witolda Pileckiego w inauguracji uczestniczyli Zastępca Burmistrza Olsztynka Bogusław Kowalewski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Olsztynku Andrzej Wojda.

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Waplewie w inauguracji uczestniczył Zastępca Burmistrza Olsztynka Bogusław Kowalewski, Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Wojda oraz Przewodnicząca Komisji Spraw Społecznych Alicja Woźnicka.  

W Szkole Podstawowej w Elgnówku uczestniczyli Burmistrz Olsztynka Artur Wrochna, Przewodnicząca Komisji Spraw Społecznych Alicja Woźnicka, radny Rady Miejskiej w Olsztynku Ryszard Orłowski oraz Dyrektor Zespołu Administracji Szkół i Przedszkoli Mirosława Obrębski. Podczas inauguracji uroczyście pożegnano odchodzącą na emeryturę Dyrektor Bogusławę Wilk.

Przedstawiciele samorządu gminnego życzyli uczniom samych sukcesów i dobrych ocen, nauczycielom i pracownikom oświaty dużo cierpliwości, wytrwałości i satysfakcji, a rodzicom zadowolenia z pracy placówek oświatowych i wyników swoich pociech.

Zobacz Galerie ~ "Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w ZS-P w Waplewie"

Zobacz Galerie ~ "Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 2"

Zobacz Galerie ~ "Szkoła Podstawowa nr 1"

Zobacz Galerie ~ "Szkoła w Elgnówku"